Rusztowania specjalne

Firma Ruszt-Mont wykonuje również rusztowania specjalne różnych typów. Oferujemy montaż rusztowań do wykonywania prac na dachach, w nietypowych miejscach, np. na klatkach schodowych, a także rusztowania na obiektach, gdzie nie ma możliwości rozstawienia rusztowań tradycyjnych, na dachach, wysokich budynkach, wieżach i różnego rodzaju instalacjach. Zajmujemy się także rusztowaniami ustawianymi okazjonalnie, np. przy organizacji imprez.

Rusztowania dekarskie

Rusztowania dekarskie ułatwiają dostęp do poszczególnych części dachu, jednocześnie zabezpieczając osoby wykonujące prace przed upadkiem z wysokości. Do prac dekarskich mogą być wykorzystywane zarówno tradycyjnie zamontowane rusztowania mocowane do elewacji, które na poziomie dachu wyposażono w poszerzony pomost i odpowiednio umieszczone poręcze, jak i rusztowanie wspornikowe, które jest mocowane jedynie do górnej części budynku. Tego typu rozwiązanie stosuje się w przypadku wyższych budynków, w których będą prowadzone wyłącznie prace dekarskie. Pozwala to ograniczyć czas wznoszenia rusztowania i zmniejszyć koszty całej operacji.

Rusztowania na klatki schodowe

Rusztowania na klatki schodowe pomagają w pracach wykończeniowych prowadzonych wewnątrz budynków: tynkowaniu, malowaniu czy instalacji wszelkiego wyposażenia od oświetlenia po systemy alarmowe, oddymiające czy wentylacyjne. Rusztowania przystosowane do montażu na podłożu o różnych poziomach dają możliwość szybkiego i bezpiecznego prowadzenia prac. Tego typu rozwiązanie sprawdza się na klatkach schodowych o każdej wielkości, jednak jest szczególnie przydatne w budynkach z antresolą, czy innych wysokich pomieszczeniach.

Rusztowania na imprezy plenerowe

Rusztowania na imprezy plenerowe są stawiane z okazji różnego rodzaju koncertów czy zawodów sportowych. Rusztowania samonośne mogą być użyte do budowy sceny oraz całej struktury niezbędnej do montażu nagłośnienia, oświetlenia czy potrzebnego zadaszenia. Rusztowania mogą być także wykorzystywane do wznoszenia obiektów, które są pokrywane plandekami na wypadek niepogody i tworzą konstrukcję pełniącą funkcje dużego namiotu. Częstym sposobem wykorzystania rusztowań samonośnych jest też budowa ramp na różnego rodzaju pokazy – np. akrobacje motocyklowe lub pokazy wysokościowe. Inną możliwością wykorzystania konstrukcji z rusztowań jest zawieszanie materiałów reklamowych w postaci płacht czy banerów.

Rusztowania wiszące

Rusztowania wiszące są niezastąpione wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości stabilnego i bezpiecznego posadowienia rusztowania na gruncie. Rusztowania wiszące sprawdzają się przy remontach wysokich budynków o nieregularnej bryle, szczególnie takich, gdzie wyższa część jest otoczona dachem niższej. Zazwyczaj nośność stropu dachu płaskiego czy konstrukcja dachu wielopołaciowego nie pozwala na stabilne zamontowanie rusztowania ze względu na jego masę własną. W takich przypadkach mocowanie rusztowania do konstrukcji budynku w płaszczyźnie elewacji pozwala na komfortowe i bezpieczne prowadzenie prac i pełen dostęp do określonych miejsc. Tego typu rozwiązanie jest stosowane w przypadku wież kościelnych, filarów mostów czy podczas prac prowadzonych wysoko na bardzo ograniczonej powierzchni, m.in. przy remontach kominów przemysłowych.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą w skład której wchodzą: