Rusztowania przejezdne

Firma Ruszt-Mont oferuje najwyższej jakości rusztowania przejezdne. Dostarczamy, montujemy i demontujemy rusztowania ruchome do prac na wysokości do 12 metrów. Na życzenie naszych Klientów możemy również zapewnić mobilny sprzęt do pracy na wysokości nawet 20 metrów. Wśród oferowanych przez nas rozwiązań znajdują się rusztowania przejezdne od czołowych producentów, gwarantujące pełną swobodę podczas prowadzenia robót. Zachęcamy do zapoznania się z naszą pozastałą ofertą w skład, której wchodzą m.in. rusztowania przemysłowe, elewacyjne, specjalne i systemowe.

Zastosowania rusztowań przejezdnych

Zastosowania rusztowań przejezdnych to najczęściej prace budowlane, roboty instalacyjne, konserwacja urządzeń lub części budynków a także wymiana różnego rodzaju osprzętu. Zwykle rusztowania przejezdne wybiera się przy prowadzeniu prac krótkotrwałych, czyli w przypadkach, gdy montaż całego systemu np. rusztowań elewacyjnych byłby nieuzasadniony zarówno z punktu widzenia ekonomiki wykonywanych prac, jak i ich harmonogramu. Rusztowania przejezdne świetnie sprawdzają się przy pracach wykończeniowych, np. przy tynkowaniu części elewacji, malowaniu czy ocieplaniu wybranych fragmentów oraz układaniu wszelkiego typu okładzin.

Rusztowania jezdne wykorzystuje się też szeroko przy instalacji różnych systemów i urządzeń. Sprzęt tego rodzaju nadaje się znakomicie do zakładania odwodnień, osprzętu elektrycznego, barierek balkonowych czy tarasowych, a także do montażu przeszkleń. Z rusztowań mobilnych korzystają chętnie instalatorzy urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, systemów alarmowych lub sprzętu przeciwpożarowego czy systemów monitoringu. Bardzo często używa się ich również przy montażu konstrukcji stalowych, paneli elewacyjnych lub jako rusztowań przemysłowych. Rusztowania mobilne znakomicie nadają się bowiem do napraw maszyn i urządzeń, a także do okresowej obsługi różnego rodzaju instalacji przemysłowych.

Rusztowania mobilne są niezastąpione przy wszelkiego rodzaju remontach, konserwacjach i naprawach. Szczególnie chętnie są wykorzystywane przy pracy na mniejszych obiektach: budynkach jednorodzinnych, handlowych czy przemysłowych. Niewielka ilość kondygnacji, która zwykle charakteryzuje tego typu obiekty, nie uzasadnia montażu rusztowań stałych, a przeciętna wysokość takich budynków znajduje się w zasięgu roboczym właściwie każdego rusztowania mobilnego.

Zalety rusztowań przejezdnych

Do zalet rusztowań przejezdnych trzeba zaliczyć przede wszystkim swobodę, jaką dają przy planowaniu i wykonywaniu prac. Cała konstrukcja jest na tyle stabilna i lekka, że może być dowolnie przemieszczana w zależności od aktualnych potrzeb. Istotny jest nieporównywalnie krótszy czas montaży w porównaniu z rozstawianiem pełnego rusztowania. W wielu zastosowaniach dużą zaletą będzie brak konieczności przesłaniania całego budynku stałą konstrukcją rusztowania. Jednocześnie korzyścią ze stosowania rusztowań przejezdnych jest pełne bezpieczeństwo podczas wykonywanych prac. Konstrukcja, mimo swej mobilności jest wystarczająco sztywna, choć bardzo lekka. Kółka umożliwiające przemieszczanie rusztowania są wyposażone w hamulce, które eliminują niebezpieczeństwo niekontrolowanego przemieszczenia się rusztowania. Sama konstrukcja zaś daje możliwość bardzo szerokiego wyboru wysokości, na której zostanie umieszczony podest roboczy, a w zależności od konkretnego systemu i potrzeb użytkownika podest może być przenoszony, istnieje też możliwość montażu podestów na kilku poziomach.

Montaż rusztowań przejezdnych

Montaż rusztowań przejezdnych wymaga spełnienia warunków formalnych, podobnie jak przy rozstawianiu rusztowań stałych. Osoby zajmujące się ustawianiem rusztowań muszą mieć świadectwo kwalifikacji w postaci wpisu do książki operatora maszyn roboczych. Rusztowania przejezdne muszą być również poddawane regularnym przeglądom technicznym, zarówno codziennym, których obowiązek przeprowadzenia spoczywa na użytkowniku sprzętu, jak i dekadowych, o który musi zadbać dysponent rusztowania.

Firma Ruszt-Mont wykonuje montaż i demontaż rusztowań przejezdnych zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami i przestrzegając zaleceń producenta danego sprzętu. Wszyscy zatrudnieni przez nas monterzy mają duże doświadczenie w wykonywaniu swej pracy, posiadają również komplet niezbędnych dokumentów i uprawnień. Korzystanie z usług naszej firmy to nie tylko gwarancja szybkiego wykonania zlecenia i atrakcyjnych cen, ale również pewność pełnego bezpieczeństwa.